Soğuk lipoliz bölgesel incelme yöntemleri arasında son zamanlarda popüler olan bir uygulamadır. Soğuk lipoliz cihazının uygulama cebi içinde soğutulan cilt altı yağ dokuları dondurularak, lenf yoluyla vücuttan atılmaları sağlanır. Tek bir uygulama ile %10-40 oranında bir bölgesel incelme elde edilebilir. Etkinlik uygulamadan 45-60 gün sonra ortaya çıkar. İşlem tekrarlanabilir. En sık karın, popo, basen ve kol bölgelerine uygulanır. Ameliyatsız bölgesel incelme isteyen hastalarda iyi bir seçenektir. Ultrasonik kavitasyon yöntemi ile beraber tedavi protokolü oluşturulması hem bölgesel incelme de hem de cilt kalitesinin artırılmasında daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Lazer epilasyon

Yeni nesil “Buz LAZER” ile ağrısız ve hızlı bir şekilde aşırı kıllanma (hirsutizm hipertrikoz ve PKOS) durumlarından birkaç seanslık tedavi ile kurtulmanız mümkün. “Buz lazer” diğer lazer tiplerine göre koyu ten rengine sahip kişilerde ve yüz bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Lazer Epilasyon

Vücut tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak adına yapılan Lazer epilasyon için kullanılan üç adet lazer tipi kullanıldığı bilinmektedir, bunların çeşitleri Alexandirite, diod, nd yag lazerlerdir. (IPL) yani yüksek atımlı ışık sistemleri de epilasyon amaçlı uygulamalarda kullanılmasına rağmen, lazer değildir ve başarındaki oranları oldukça düşüktür.

Buz Lazer Epilasyon ile Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulmak Mümkün mü ?

Vücuttaki kıl tipi ve kök derinliğine göre epilasyondaki lazerin etkisi farklılık göstereceği için uygun cihazların kullanımı oldukça önemli olacaktır. Alexandrite açık tenli kişilerin koyu tüylerinde etkiliyken, Nd yaq koyu tene sahip ayva tüyü, derin ve sert kıllar da oldukça etkilidir. Özellikle bedenin yüz ve kol önlerinde olmak üzere yüzeysel yerleşimli sert ve kalınlaşmış kıllar, ayva tüyü diye bilinen ince zayıf tüyler toplu halde bulunabilirler.

Lazer Epilasyon

Her kıl kökünün bir yaşam siklusu vardır. Kıl anajen yani büyüme evresinde ciltte gözle görülür düzeydedir. Telojen yani dinlenme fazında ise cilt altında kıl kökü gizlidir, yani cilt yüzeyinde görünen kıl yoktur. İşlem esnasında lazer ışını sadece gözüken kılların köklerine etki eder. Yani büyüme evresindeki kıl kökleri etkilenir. Dinlenme fazındaki kökler ise ancak büyüme fazına geçince lazerden etkilenirler.

Bölgelere ve Kıl Tipine Göre Lazer Epilasyon Uygulamasının Aralıkları ve Sıklıkları

Epilasyon Bölgesi Büyüme evresindeki kıl yüzdesi Dinlenme evresindeki kıl yüzdesi Büyüme evresindeki süre Dinlenme evresindeki süre Kıl kökü derinliği
Koltukaltı  30 70 4 ay 3 ay 3.5-4.5 mm
Bikini bölgesi 30 70 4 ay 3 ay 3.5-5 mm
Kol 20 80 13 hafta 18 hafta 2-4.5 mm
Bacak 20 80 16 hafta 24 hafta 2.5-4 mm
Bıyık bölgesi 65 35 16 hafta 6 hafta 1-2.5 mm

Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı gibi ciltte gözle gördüğümüz kıl oranı aslında o bölgedeki toplam kıl köklerinin % 20-30’dur. Her lazer atımı sonrası bu kıl kökleri tahrip olur ve yeniden çıkmaz. Ama cilt altında görülmeyen kıl köklerinin bir kısmı yeniden ciltte belirmeye başlar ve her seans lazer atımı sonrası bu gözüken kıllar bir daha çıkmamak üzere dökülür. Bu yüzden seanslar halinde yapılmaktadır.

Lazer epilasyon seansları dört sekiz hafta aralıklarla yapılabilmektedir. Seans sayıları uygulanan bölgelere göre değişmekle birlikte ortalama 4 ile 10 seans sürmektedir.

Ankara’da Lazer epilasyon yapan uygun statüde merkezler var mıdır?

 

Sadece yasaların izin verdiği statüdeki merkezlerde kliniklerde yapılabilmektedir. lazerli epilasyon fiyatları hakkında doğru bilgi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Sadece yasaların izin verdiği statüdeki merkezlerde kliniklerde yapılabilmektedir. lazerli epilasyon fiyatları hakkında doğru bilgi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Lazer epilasyon Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Uygulama yapılacak bölgeye göre seçilebilir. Bacaklar, kollar ve koltuk altları, üst dudak, çene ve yanaklar, bikini bölgesine uygulanabilir. Son yıllarda özellikle erkeklerinde tercih ettiği bir yöntem olarak sırt ve göğüslerde de kullanılıyor.

Lazer epilasyonda Hedef Nedir?

Tıbbi bir teknik olarak nitelendirilen lazer epilasyon sisteminde, ışınlar her bir kıl köküne ulaşır. ışık demeti formatında salınan ışınların her biri bir köke ulaşarak, doğrudan ve direkt hedef alır. Lazer ışınının odağında, melanin bulunur. Yani hem tene hem de kıllara koyu rengi veren pigmenttir.

Lazer epilasyon İçin Neden Fazla Seans Gereklidir?

Tek seansta bitirilmemesinin nedeni, lazer ısı yoğunluğunun canlı dokulara zarar vermemesidir. ışın doğrudan kıl folikilüne etki eder. Tamamen yok edilmesi için cilt tipine ve uygulama bölgesine göre farklı seanslar uygulanır.

Lazer epilasyon Yaptırmak Zararlı mıdır?

Zararları olmaması için doktor kontrolünde ve nitelikli cihazlar ile yapılması gereklidir. Cilt türünün tespit edilmesi ve buna bağlı olarak doğru ışın, enerji ve seansta uygulama yapılması sağlandığı takdirde, herhangi bir sakıncası olmadığı belirtilir.

 

Lazer epilasyon fiyatları nasıl belirlenir?

Uygulama yapılan sağlık veya güzellik merkezine göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Kullanılan teknoloji, seans sayısı, uygulama yapılacak bölge veya tüm beden paketlerine göre fiyatlar belirlenir. Seans ücretlerine nazaran, paket fiyatları almak daha avantajlı olur.

Hamile iken Lazer epilasyon Yapılabilir mi?

Hamilelik sürecinde yapılmasının bebeğe herhangi bir zararı olmadığı belirtiliyor. Gebelikte uygulanması için öncesinde bilgi alınmalıdır.

Lazer ışınları, dokuların içine etki etmez ve röntgen ışınlarından farklıdır. Fakat hamilelik sürecinde hormon değişiklikleri nedeniyle kıllarda farklılık, hamilelik sonrası veya sürecinde dökülme gibi sorunlar olabilir. Dolayısıyla hamilelikte lazer epilasyon uygulamasını yapmıyor, hamilelik sonrası için hizmet veriyoruz.

Lazer epilasyonda riskler?

Herhangi bir risk teşkil etmemekle birlikte tüylerin yok edilmesinde ortalama %80 ila 85 oranında etkili olduğu belirtilmelidir. Tespit edilen herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında oluşmuş şişlik ya da kızarıklıklar, birkaç saatte geçer. Ten renginde açıklık ya da koyuluk meydana gelebilir fakat bu geçici bir durumdur. Esmer ve koyu tonda cilt yapısına sahip olan kişilerde, deneyimli uzmanların uygulama yapması önemlidir. Çok sık görülmese de su toplaması, kabarma benzeri etkiler görülebilir.

Lazer epilasyonda en ideal zaman?

Erkek ve kadınlarda genellikle sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında yapılır. Yaz aylarında uygulanması çok tercih edilmez. Yenilenen teknolojiler sayesinde yaz mevsiminde de yapılabilen epilasyon uygulamalarında, özellikle yüz epilasyonları ve güneşte kalan kısımlar dışında tüm bölgelere, istenilen her dönemde uygulama yapılabilir. Lazer sonrası ilk birkaç gün güneşten korunmalı sonraki günlerde ise güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

Erkeklerde Tüm vücuda yapılabildiği gibi kadınlardan farklı olarak sırt göğüs ve sakalları için rahatlıkla uygulanabilir.

 

 

Cilt Bakımı

Cildimiz vücudumuzun elbisesidir. Bu elbise belli bir süre sonra eskimeye ya da bakımsızlıktan bozulmaya başlar. Özellikle 30’luu yaşlar cilt yaşlanmasının ilk bulgularını verdiği yaşlardır. Cildin hem yaşlanmasını geciktirmek hem de daha iyi görünmesini sağlamak cilde düzenli aralıklarla yapılan cilt bakımı ile sağlanır.

Cildimiz çevresel etkenler ve ciltteki sekresyonlar nedeniyle yıpranır. Zamanla cildin hava almasını sağlayan gözenekler tıkanır, ciltte siyah noktalar ve tıkaçlar oluşur. Cilt mat bir görünüm kazanır ve cansızlaşır. Özellikle cildi yağlı olan ya da akneli cilde sahip kişilerde bu süreç daha hızlıdır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildin oksijenlenmesini ve beslenmesini aktive etmek için cildin üstündeki ölü tabakanın ve cilt gözeneklerini tıkayan sebumların ciltten temizlenmesi gerekir. Bu sayede cilt daha canlı ve güzel bir görünüm kazanır.

Herkes zaten kendi cildine bakım yapar ya da bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırabilir. Ama profesyonel uygulanan cilt bakımı hem cildin daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlar hem de cildin yaşlanma sürecini engeller ve geciktirir. Çünkü kullanılan ürünler ve cihazlar cildin derin tabakalarına kadar etki eder ve cildin tam kat fayda sağlamasını sağlar. Profesyonel yapılan bir cilt bakımı en az 1-1.5 saat sürer. Ayda bir kez yapılması cildin canlılığının korunması ve yıpranmasının önlenmesi açısından faydalı olacaktır.

Cilt bakımında ilk basamak cilt temizliği ile başlar. Cildin iyi bir oksijenasyonu ve nemlendirilmesi ile devam edilir. Cilde uygulanan peeling ile bakım tamamlanır. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

İyi bir cilt bakımı ile elde edilen faydalar;

 • Cildin ölü tabakaları temizlenir,
 • Cilt gözenekleri açılır ve komedonlar temizlenir,
 • Cilt nemlendirilir,
 • Cilt kanlanması ve beslenmesi artar,
 • Cilt oksijenlenmesi artar,
 • Peeling ile cilt yenilenir,
 • Büyüme faktörü ve yenileyici kompleks içeren ürünler cildin yenilenmesini sağlar.

İyi bir klinikte yapılan düzenli cilt bakımları ile hem cildinizin yıpranmasını önleyebilir hem de daha genç gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ankara’da bulunan kliniğimizde lazer ile de cilt için gerekli bakım ve tedavileri uygulamaktayız.

Cilt bakımını kendimize yapılan ve cildimizin ihtiyacı olan bir uygulama olarak görmek ve cildimizi hem korumak hem de yaşlanmasını geciktirmek için yapılan bir işlem olarak değerlendirmek gerekir. Cilt bakımından sonra ciltte tespit edilen problemler ve tedavileri hakkında hasta bilgilendirilmelidir.

Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakımı uzman kişiler tarafından profesyonel ürünlerle yapılmalıdır. Cildin sağlıklı dokusunun korunması ve cilt problemlerinin oluşmaması için uygulama öncesinde cilt analizi mutlaka yapılmalıdır. Cilt yapısı ve temel özelliklerine göre bakım ürünleri ve bakımı yapılmalıdır. Genellikle uygulanan cilt bakım türleri şu şekildedir;

 • Klasik Cilt Bakımı

Standart cilt bakımı olarak nitelendirilebilen uygulama, kişinin cilt yapısına göre yapılır. Klasik yöntemlerle önce cilt temizlenir. Tonik ve cilt türüne uygun peeling ile derinlemesine temizlik yapılır. Ardından buharda bekletilerek siyah noktaların temizlenmesi işlemi yapılır.

Kullanılan profesyonel cilt bakımı ürünleri ile cildin ihtiyacına göre maske uygulanır. Göz çevresinin bakımı ve sonrasında serum uygulanarak nemlendirilir. Klasik cilt bakımının tamamlanması için son aşama güneş koruyucu kremdir.

 • Anti Aging Cilt Bakımı

Tedavi niteliğindeki bu uygulamada; botox uygulaması yapılır. 30+ yaş olarak yapılan bu uygulamalarda çizgi ve kırışıklıklar açılarak iğnesiz tedaviler yapılır.

 • Collagen Bakımı

Öncesinde cilt analizi yapılır ve yoğun nemlendirme programı uygulanır. Cilt dokularının ve deri yüzeyinin elastik seviyesini artırmak üzere kolajen bazlı bakım ürünleri ve uygulamaları kullanılır.

 • Altın Cilt Bakımı

Son yıllarda popüler olan altın maske uygulamasıdır. 24 ayar saf altın maskesi kullanılarak, fonksiyonlu cilt bakımı yapılır. Bu bakımda temel hedef, cilt yüzeyinde oluşmuş hafif lekelerin giderilmesini sağlamak ve yaşlılık belirtilerini durdurmaktır. Cilde daha genç bir ifade kazandırmak için uygulanır. Altın cilt bakımı erkek ve kadınlara uygulanabilir.

 

Hidrafacial-Aquapeel

 

Aqua peel (Hidrofacial) cihazı ile ciltteki ölü tabakalar temizlenirken özel bakım solüsyonları ile sağlıklı, parlak ve canlı bir tene sahip olabilirsiniz.

Endikasyonlar

– Tek seferde temizleme, peeling, ekstraksiyon,hidrasyon ve antioksidan sağlar.

– Cerrahi olmayan, enjektörsüz işlem, rahatsızlık vermez.

– Cilt yenileme ve cilt gençleştirme

– Gözle görülür kırışıklıkların, pigmentasyonların, akne ve daha fazlasının giderilmesi

– Tıkanık gözeneklerin ve pürüzlü cildin hemen iyileştirilmesi

İşlemler;

 1. Adım – Temizleme & Peeling

AquaAHA;İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon ile AGUAPEEL cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını sağlar.

 1. Adım – Ekstraksiyon

AquaSA;İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilikasit) solüsyon ile AQUAPEEL Cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar. Bir çok iltihabı cilt rahatsızlığına sebep olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesini sağlar.

 1. Adım – Hidrasyon & Beslenme

AquaSA; İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilikasit) solüsyon ile AQUAPEEL Cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar.Bir çok iltihabı cilt rahatsızlığına sebeb olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesini sağlar.

Bu aşamalardan sonra mükemmel bir şekilde temizlenmiş ve arındırılmış bir ciltle , uygun görülen ürünlerle gönül rahatlığı ile cilt bakımına devam edilebilir.

 

 

Tedaviler İçin Yapılan Cilt Bakımları Nelerdir?

Ciltte özellikle yüz yapısında oluşmuş sivilceler, cilt bozuklukları gibi nedenlerin ortadan kaldırılması, cilde yeni bir form kazandırılması ve gençlik uygulamaları için çeşitli cilt bakım uygulamaları yapılıyor. Bunlar arasında; leke tedavileri, sivilce tedavisi, kimyasal ve karbon peeling yöntemleri bulunuyor.

 • Leke Tedavisinde Cilt Bakımı

Cilt bakımı maskeleri ve bakım ürünleriyle yapılan uygulamalardır. Cilt yapısının renk dengesini, nem dengesini düzenlemek ve cildin üst tabakasının yenilenmesini sağlayan bakım uygulamalarıdır.

 

 • Sivilce Tedavisi

Aknelerin tedavisi ve akne izi tedavisi olarak iki türde yapılan bakım uygulamalarıdır. Sivilce izlerinin yok edilmesi için cilt yenileme odaklı yapılan bakımlardır.

Akne tedavisi

Aktif akne nasıl oluşur ?
Akne ya da sivilcelerin bıraktığı izlerin tedavisi sivilce lekeleri bölümünde anlatılmıştı. Burda daha çok aktif akne ve tedavisinden bahsedeceğiz. Ergenlik döneminde ya da hormonal ve beslenmeye bağlı herkeste akneler oluşabilir. Bu aktif akneler yaygın ve yoğun olduğunda tedavi edilmezlerse iz bırakarak iyileşirler.

 

Aktif akne nasıl tedavi edilir?

Aktif akne pico lazer ile tedavi edilebilir. Akne püstülleri azalır ve söner, yeni akne oluşumu da azalmış ve engellenmiş olur. Kimyasal peeling ve diğer medikal tedavilerle kombine edilebilir.

Tedavi kaç seanstır?

 • Pico lazer 2 haftada bir 6 seans uygulanır.

İyileşme süreci nasıldır ?

İşlem sonrasında ciltte herhangi bir reaksiyon olmaz, kişi hemen günlük yaşantısına dönebilir. Bu tedavi esnasında cilt gözenekleri de sıkılaşacağından cilt daha bakımlı ve güzel gözükür.

Akne Tedavisi Neden Yapılır?

Akne tedavisi nedir konusunda öncelikle, oluşumun yapısını değerlendirmek gereklidir. Akne ve sivilce farklı şeylermiş gibi algılansa da her ikisi de aynıdır. Cildin belirli bölümlerinde özellikle yüzde çıkan yağ kanallarıyla doğrudan alakalı bir cilt sorunudur.

Ergenlik çağında hormon değişiklikleri ve yağ dokularının çalışmasına bağlı olarak çıkan ve fakat ileriki yaşlarda da çeşitli faktörler nedeniyle oluşan cilt sorunudur. Akne görülen ciltler genellikle yağlı cilt yapısı ya da karma olan ve yağlı kısımda sivilce beliren kişilerdir.

Kimi zaman hızlı şekilde geçen kimi zaman uzun ve kalıcı olan bu oluşumlar, lekelere, ciltte deformasyona neden olabilir. Dolayısıyla kişinin estetik açıdan ve sağlık açısından rahatsızlık duyması halinde tedavi edilirler.

Akneler Nasıl, Neden Oluşur?

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin hemen herkeste oluşabilen akneler, hormonlara bağlı olarak oluşabilir. Özellikle ergenlikte, hormonların yağ dokularını genişletmesiyle artar. Yağ bezlerinin bulunduğu alanlar yani yüz bölgesi, göğüs ve sırt bölgelerinde akneler daha çok çıkar.

Yağ bezlerinin ürettiği sebum maddesi, kıl köklerinin açık kanallarından cilt yüzeyine çıkar. Ve gözenekleri yağ ile tıkar. Tabaka üzerindeki bakteriler bu alanda çoğalır ve yüzeyde iltihabik akıntıya, kızarıklıklara neden olur. Oluşan bu görüntüye sivilce- akne denilir. Oluşumları bu şekilde gerçekleşir.

Akneler Nasıl Giderilir?

Akne tedavisinde cildin temizliği en etkili faktördür. Günlük bakım bakterilerin çoğalmasını önler. Özellikle ergenlikte kullanılan cilt temizleyicilere dikkat etmek gereklidir. Kimyasal içerikli, hayvansal içerikli ürünler ciltteki nem, Ph ve nem dengesini bozabildiği için farklı cilt sorunlarına, cildin fazla kurumasına neden olabilir. Cilt yapısına uygun, doğal ürünler kullanılmalı ve cilt yüzeyi tahriş edilmemelidir.

Akneler Hastalık Oluşturur mu, Hastalıklarla İlgili midir?

Akne tedavisi uzmanı cilde gerekli olan hijyeni kazandıracak, aknelerin oluşmasına neden olan ortamı iyileştirecektir. Sivilcelerin karaciğer enzimleriyle alakalı olduğu gibi yanlış bir bilgi vardır. Bunun nedeni ise dermatoloji doktorlarının karaciğer testleri ve kan analizleri istemesiyle bağlantılıdır.

Sivilce ilaçları, doğru kullanılmadığı ve aşırı dozlarda alındığı takdirde karaciğer tahribine çeşitli iç organların zarar görmesine neden olabilir. Bu tür ilaçlar kullanılırken özel izin ve imza alınması ve her ay kan tahlilleri yapılması, konuyla alakalıdır. Bu uğraştırıcı ve sağlığı tehlikeye atam durumlardan kaçınmak için, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Akne tedavisi iç organlara zarar vermeden, doğru ellerle yapılır ve sivilce izleriyle başa çıkmaktan da kurtulursunuz.

Lazerle Akne İzi Tedavisi

Q Switch ND: Yağ lazer sistemi akne lekelerinin tedavi edilmesinde etkili bir yöntemdir. Karbon peeling olarak adlandırılan, sadece cilt yüzeyini değil cilt altındaki dokularında tedavi eden bir teknolojidir.

Akne tedavisi lazer yönteminde, akne izlerinin boyut, nitelik ve sayısına göre seanslar belirlenir. Tedavi esnasında başka yöntemlerin kullanılması ve kişinin genel sağlık durumu değerlendirilerek uygulama yapılır.

 

 • Kimyasal Peeling

Çeşitli asitler kullanılarak, cildin üst yüzeyini soyma işlemidir. Soyulan cilt yenilenen yapısıyla pürüzsüz, canlı bir görünüm kazanır. Leke tedavisinde de etkili bir yöntem olarak uygulanır, 2-4 seansta tamamlanır.

 • Karbon Peeling

Carbon solüsyonuyla yapılan cilt bakımıdır. Cilde uygulandıktan sonra, lazer ışığıyla uygulanır. Bakımda; stimülasyon sağlanır. Cilt gözenekleri sıkılaştırılır ve kolajen sentezini destekleyerek, cildin nem kazanmasını ve yenilenmesini sağlar.

Cildin elastikiyeti kazandırılır ve yağ dokularının dengelenmesi sağlanır. Tende oluşan renk farklılıkları var ise düzenlemesi sağlanır. Cilt parlar, ışıldar ve düzenli uygulamalardan sonra adeta yenilenir. Genellikle yarım saatte seans tamamlanır ve toplamda 5 ila 10 seans arasında başarılı sonuç elde edilir.